Partnerski odnos jedan je od najznačajnijih odnosa u našem životu. Partner je osoba s kojom dijelimo najintimnije trenutke pa od njega očekujemo da nas razumije, podržava, da bude uvijek tu kad nam treba. Dok se s drugim ljudima ponašamo pristojno, suzdržavamo i kontroliramo na partnera se možemo iskaliti za težak dan na poslu, za probleme s djecom i drugim članovima obitelji i za sve što nam ponekad ne ide od ruke.
U početku osoba žrtvuje želje, prilagođava stavove i vrijednosti, ali kako vrijeme odmiče pokazuje manji nivo tolerancije ili odustaje od svojih želja sa ljutnjom i boli.
Partnerski odnos svaki je dan na testu. Krize u odnosu nerijetko prate burni događaji, svađe, verbalno, fizičko ili seksualno zlostavljanje.
Partnerski odnos ne započinje slučajnim susretom već u djetinjstvu osoba promatrajući i doživljavajući odnos između roditelja i njihov odnos prema sebi formira obrasce ponašanja koje će kasnije primjenjivati.
Osoba koja je rasla u poticajnoj sredini, u kojoj je imala mogućnost napredovanja, izbora, uzajamnog poštovanja i uvažavanja, tražiti će partnera koji će svojim ponašanjem doprinositi održavanju takvog odnosa, dok osoba koja je proživjela zlostavljanje kasnije se pretvara ili u žrtvu ili u zlostavljača. Narušeni partnerski odnosi dovode do velikog stresa, a svijest o nephodnoj stručnoj pomoći javlja se tek onda kada je odnos značajno narušen.
U našem savjetovalištu s partnerima istražujemo kako je došlo do zastoja u odnosu, te koje resurse osobe imaju da bi mogle rješiti konflikte na zdrav i prihvatljiv način, te kako kroz razne oblike komunikacije mogu poboljšati odnos. Teme kroz obrađujemo partnersku terapiju su traumatska iskustva, stres, nezadovoljavajuća komunikacija, bolest partnera, ljutnja, agresivnost, seksualne disfunkcionalnosti, problemi s djecom i članovima obitelji, nevjera i drugi. Partneri također pojedinačno osvještavaju neučinkovite obrasce koje donose još iz djetinjstva i postupno ih zamjenjuju kvalitetnijim, grade bolju sliku o sebi i jačaju samopouzdanje.